2.obtížnost tryků

10. července 2008 v 11:27 |  diabolo
1.Vyhoď diabolo mírně doprava a přehoď si provázek za záda. Hůlky musí směřovat dopředu. Když ti diabolo spadne na provázek, tělem trochu uhni. Nakonec ho vyhoď z provázku a chytni před sebou.
2.Udělej s diabolem back orbit a nech s ho udělat něco jako hodiny . Aź diabolo bude na úrovni hlavy, strč levou ruku nad hlavou dopředu a nech ho obletět.
3.S roztočeným diabolem udělej back orbit a postupuj podobně jako u over the leg spin . Házej si diabolo za zády a z levé strany provázku ho vyhoď rovně nahoru. Až bude ve vzduchu, otoč se o 180°, chyť diabolo na provázek u pravé ruky. Toto zopakuj ještě jednou, aby ses přetočil zpátky dopředu.
4.Házej si diabolo přes nohu a v momentě, kdy ti vylítne na levé straně z provázku, dej pravou ruku jako při over the arm . Nech diabolo přeskočit ruku a pokračuj v házení přes nohu.
5.Házej si diabolo přes nohu a mírně ho vyhoď. Obtoč ho pravou rukou provázkem ( backside ) a nech sjet dolu. Poté udělej trapezu pod nohou a vnější stranou ho vyhoď. Provázek se sám vymotá.
6.Stoupni si přes provázek a dej si hůlky do pravé ruky. Rukou pohybuj tak, aby se diabolo točilo okolo nohy. Princip je stejný jako u over the leg.
7.Stejné jako over the leg , ale vždy při přeskoku provázek nepovoluj a diabolo vyhoď na opačnou stranu.
8.Princip je stejný jako u over the leg . Pomalu si házej diabolo přes nohu a v momentě, kdy je na levé straně provázku, dej pravou ruku za sebe a nech ho přeskočit přes druhou nohu. Musíš se u toho hodně přetočit. Poté opakuj to samé nazpátek.
9.S roztočeným diabolem udělej jedny hodiny doleva a při druhých natáhni pravou nohu dopředu. Tím se provázek začne namotávat na nohu a v tu chvíli se musíš otočit na jedné noze doleva. Až se otočíš, položíš pravou nohu na zem a opět uděláš hodiny. To samé uděláš pro vrácení zpět dopředu.
10.Házej si diabolo přes nohu a z levé strany provázku ho vyhoď rovně nahoru. Až bude ve vzduchu, otoč se o 180°, chyť diabolo na provázek u pravé ruky a pokračuj v točení přes nohu.
11.Házej si diabolo přes nohu a až bude vlevo na provázku, mírně ho vyhoď. Otoč se o 90 stupňů doleva a chyť ho jako u head hopa . Tady si můžeš s diabolem házet. Nakonec ho vyhoď, srovnej se a házej si dál přes nohu.
12.Normálně uděláš leg hop a když z toho budeš chtít vyjít, hodíš si diabolo na pravý provázek a po obtočení ho vyhodíš pod nohou ( leg suicide ). Po chycení hůlky zkřiž ruce a diabolo vyhoď, aby si vyrušil překřížení.
13.S hodně roztočeným diabolem udělej grinda a mírně ho vyhoď. Provázek si zavlíkni za hlavu a chyť na něj diabolo. Chvíli si ho přehazuj z jednoho provázku na druhý a na konec ho vyhoď a normálně chyť.
14.Normálně udělej head hopa a když z toho budeš chtít vyjít, tak si diabolo hoď na pravý provázek a rukou přehoď na backside. Potom udělej hodiny dozadu a dopředu a nakonec suicide.
15.Roztoč diabolo, levou hůlku dej přes pravou a vsuň ji mezi provázek a pravou hůlku. Nyní ji dej kolmo nad pravou hůlku, se kterou obtáčej diabolo. Dej pozor aby bylo při triku navázání pravé hůlky dostatečně daleko od diabola (jinak se ti zamotá). Pro lepší ukázku klikni na detail.
16Z orbitu přejdi jakoby do vnější hrazdy a v polovině (až bude diabolo na hoře) prostrč pravou hůlku provázkama na levé. Na hůlkách se ti vytvoří knot, s kterým jde dělat mlýnek. Z toho potom můžeš jednoduše přejít do kříže tak, že diabolo trochu vyhodíš a necháš dopadnout na zkřížené provázky
trapeze cross
kříž (domeček) z hrazdy
17.S hodně roztočeným diabolem udělej trapezu a provázek s levou hůlkou vsuň mezi dva provázky pravé hůlky (1- žluté kolečko ). Poté diabolo opatrně vyhoď a chyť do vytvořeného kříže (2).
18.S roztočeným diabolem udělej hodiny doleva a poté vnějškem zahákni provázek na pravé hůlce za levou hůlku a prostrč pravou hůlku skrz provázky. Tím ti vznikne jeden kříž. Ukazováčkama uchop provázky z protějších stran a vytvoří se dvojitý kříž. Nakonec stačí provázky prstama pustit a diabolo dopadne do jednoho kříže
sliding cross
slide + kříž
19.S roztočeným diabolem udělej hodiny , převlíkni pravou hůlku s provázkem přes levou a zachyť ji za levou část provázku. V tu chvíli trochu vyhoď diabolo a chyť si ho na spodního grinda . Nakonec si diabolo vyhoď na horního grinda a potom na vytvořený kříž.
sliding bars
mříž
20.L a P značí levou a pravou hůlku
červené místo na hůlkách značí místo, kde se mají držet
1) Roztoč diabolo.
2) Mírně diabolo vyhoď.
3) Pravou hůlkou ho horem obtoč provázkem ( backside ).
4) Vznikne ti na provázku přesmyk.
5) Dej hůlky k sobě kolmo a pravou dej troch výš.
6) Pravou hůlku s provázkem přelož přes levou směrem dolů.
7) Nyní udělej podobný úkon s levou hůlkou. Diabolo ti bude klouzat po tyčce.
8) Pusť spodní levou hůlku a chyť ji z druhé strany.Poté ji opatrně
vytáhni a diabolo ti z hůlky sklouzne.
9) Na provázku ti vznikne trojitý smyčka, kterou musíš rozmotat.
10) Udělej s diabolem hodiny směrem do leva a dvě smyčky se rozmotají.
11) Na diabolu ti zůstane jedna smyčka.
12) Se zkříženýma rukama vyhoď diabolo do vzduchu.
13) Dej ruce zase normálně a chyť diabolo na provázek.
extra trapeze
extra hrazda
21.Roztoč diabolo, pravou hůlku si dej přes levou a podvlíkni provázek pod diabolo ( podobné jako sphagetti ). Poté si provázek s diabolem přehoď přes hůlku, zkřiž ruce a vyhoď.
extra trapeze 2
extra hrazda 2
22.Roztoč diabolo, pravou hůlku si dej přes levou a podvlíkni provázek pod diabolo (podobné jako sphagetti ). Poté si provázek s diabolem přehoď přes hůlku ( outside trapeze ) a zkřiž ruce. Poté pravou ruku spodem vrať a přitom diabolo vyhoď.
23.Přehoď přes diabolo provázek ( backside ) a udělej dvakrát vnější trapezu . Při výhozu se provázek sám rozmotá.
24.S roztočeným diabolem udělej backside na pravou stranu. Poté udělej pravou outside trapeze a následně levou. Nakonec diabolo vyhoď a provázek se sám rotmotá.
whip
bič (rybář)
25.Dej si hůlky do levé ruky a uchop provázekem ,který je k tobě blíž nad diabolem. Diabolo mírně vyhoď a chyť na oba konce provázku. Dolejšek provázku zahákni za konce hůlek a vyhoď (diabolo se vymotá). Když diabolo letí dolu, rozpřáhni rukou a zachyť diabolo za jeden konec provázku. Nesmí se tam vmotat oba konce. Diabolo můžeš zachycovat horem nebo dolem.
26.Vyhoď mírně diabolo na levou hůlku, kterou musíš mít trochu nakloněnou předkem dolu. Potom ho opět trochu vyhoď a chyť na pravou hůlku nakloněnou předkem nahoru.
27.Haž si diabolo v orbitě a když bude dole na provázku, pusť s ním hůlku aby obletěla kolečko. Poté hůlku pravou rukou chyť. Je dobré Mít hůlky blízko u sebe.
28.Udělej s diabolem orbitu za zády a v momentě, kdy bude diabolo vlevo, pusť pravou hůlku a nech ji obkroužit kolečko. Ustup trochu dozadu a hůlku pravou rukou chyť vepředu.
29.Haž si diabolo přes nohu ( over the leg ) a když bude diabolo pod nohou, pošli ho dál i s pravou hůlkou. Až diabolo udělá s hůlkou kolo,tak ji chyť. Je to stejný princip jako suicide.
30.Roztoč diabolo a udělej outside trapeze . Levou hůlku dej kolmo k pravé a pust ji (trochu ji odstrč). Až hůlka dodělá oblouk, tak ji ch
31.Dej si hůlky do pravé ruky a přes levou udělej trapezu . Poté hůlky pusť a nech je obkroužit ruku. Až budou nahoře, tak je chyť. Podobné jako suicide
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama