1.obtížnost tryků

10. července 2008 v 11:26 |  diabolo

1. obtížnost triků

1.Mírně roztáčíš diabolo tím, že ho přehazuješ ze strany na stranu ve směru hodinových ručiček. Musíš správně napínat a povolova
2.Diabolo si mírně rozhoupni doprava a potom s nim udělej kolo doleva. Hůlky musíš mít pořád u sebe. Nazpátek udělej to samé, ale na druhou stranu. Samozřejmě to jde i naopak. Toto se často využívá k vymotání se z triku.
3.Trik spočívá v tom,že si roztočené diabolo házíte dokola mezi rukama a provázek se při tom nezamotá.
4.Otáčej diabolem podobně jako u clock s tím že ho prohazuj mezi rukama. Na diabolu se neudělá žádný uzel.
over the leg
přes nohu
5.zelený ovál = noha
Roztoč diabolo a trochu si ho rozhoupni doprava.Až se bude vracet a bude v levé horní části provázku (viz obrázek), natáhni provázek a diabolo ti přeskočí přes nohu. Trik se může opakovat několikrát za sebou i v jiném směru.
over the arm
přes ruku
6.Roztoč diabolo, pravý loket skrč (jako když chceš něco hodit) a vsuň ho nad provázek, který máš napnutý o paži a přehazuj si diabolo přes ruku. Trik můžeš několikrát opakovat a lze ho provádět na obě strany. Lehčí a praktičtější způsob je po směru hodinových ručiček. Hodně podobný jako under the leg .
.
7.Diabolo vyhoď mírně za sebe. Poté provázek přehoď za záda a v záklonu ho natáhni o hlavu. Diabolo chytej na pravou stranu a na levé ho opět vyh
8.Vyhoď diabolo do výšky a až se bude vracet, měj napnutý provázek přímo nad hlavou. Jakmile se diabolo provázku dotkne, udělej jeden krok dopředu a uhni mu. Pro vyhození napni provázek za sebou (diabolo vyletí) a udělej krok dopředu.
9.Roztoč diabolo a trochu si ho rozhoupni doleva. Až se bude vracet, tak ho přehoď přes pravou hůlku aby se strefilo na napnutý provázek.10.Pravou hůlku strč pod levou a diabolo zhoupni směrem doleva aby udělalo menší kolo. Musíš se strefit na provázek levé hůlky. Odtud se můžeš vrátit nazpátek, nebo můžeš diabolo vyh
11.Roztoč diabolo, pravou hůlku s provázkem dej přes levou a podvlíkni ho. To samé zopakuj ještě jednou. Při výhozu prostředkem se provázek sám rozmotá. Je tady video s detailem triku.
12.Vyhoď mírně diabolo asi na úroveň hlavy a pravou hůlkou ho provázkem "nadvlíkni". Při výhozu jenom zkřiž ruce. Trik lze provést na o
climb the string
výtah
13.Hodně roztoč diabolo. Pravou hůlku dej přes diabolo směrem dolu doleva, aby se na něm udělala smyčka. Diabolo se "zaškrtí" a bude vyjíždět nahoru. Na zaškrcení závisí rychlost stoupání. Vycházet z toho můžeš tak, že necháš diabolo sjet dolu povolením smyčky, nebo ho přehoupnout přes horní hůlku. V druhém případě se na diabole udělá uzel, který vymotáš pomocí hodin .
14.Roztoč diabolo, pravou hůlku přilož k levé kolmo. Mírně vyhoď diabolo nad hůlku a chyť ho. Jestliže se diabolo nakloní doleva, natoč hůlku předkem doprava a naopak. Taky musíš naklánět hůlku nahoru a dolu a balancovat tak s diabolem. Trik lze provést i druhou rukou, ale diabolo se na hůlce bude chovat jinak (bude mít snahu výjíždět k ruce).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama