corbon

10. března 2008 v 14:34 | Mojmír |  nfs corbon

První informace o této hře pronikly na svět již minulý rok na E3. Hodně se mluvilo o online možnosti hraní a také o velikosti mapy, po které se smíte prohánět. Od té doby uplynulo již drahně času a oproti předchozím slibům, kdy byla hra zatím v konceptové části, jsou již nyní k dispozici informace, které popisují hru takovou, jaká opravdu bude. Pokud tedy autoři mluvili o rozlehlých končinách, po kterých se budete moci prohánět, tak rozhodně nepřeháněli. Pod vašimi koly bude postupně mizet celičký ostrov Oahu z havajského souostroví. Ten je samozřejmě zpracován do posledních detailů a všechny kopce, údolí, vegetace, důležité historické a topografické známosti zde najdete tak, jak doopravdy existují. Celkem je zde tisíc mil kvalitních silnic, po kterých je možno ostrov sjezdit. Abychom byli úplně přesní, tak je třeba upozornit, že zde nebude opravdu každá ulička, kterou můžete na ostrově potkat, ale to je hlavně v zájmu hratelnosti - ve slepých uličkách byste si asi moc nezajezdili.

Tato hra vám díky své přesnosti může posloužit jako prostředek, díky němuž se na chvíli vrátíte tam, kde jste byli na prázdninách. Jednoduše si vyberte místo, které dobře znáte, a pomaličku si jím projeďte. Pak už jen můžete sledovat, jak byli autoři přesní a užívat si ten pocit, že jste tam alespoň na chviličku zpátky. Až dosníte, můžete se konečně vrhnout na tu správnou rychlou jízdu. Možná vás trošku překvapí, že tato hra byla již od počátku vyvíjena hlavně pro více hráčů najednou, což by logicky mělo zvýšit její zábavnost. Samozřejmě je zde i část offline, ale pokud budete chtít opravdovou výzvu v podobě živých hráčů, není nic jednoduššího, nežli přejít do online modu. Tyto přechody by měly být bezbolestné a kromě toho, že jste připojení na internet, je ani moc nepostřehnete. Je tomu tak hlavně díky tomu, že offline a online mod bude používat stejný profil hráče, který si na začátku hry vytvoříte.

Ve hře si můžete přizpůsobit postavu vašim požadavkům, k čemuž vám poslouží klasické nastavení jako jsou výběr pohlaví, volba barvy vlasů, postavy (myslíte, že půjde třebas žena s knírem?), velikosti nosu a podobné možnosti. Pokud vás tato varianta vždycky unavuje a chcete hlavně jezdit, není nic jednoduššího, nežli sáhnout po jedné z předem připravených postav. Pak už stačí jen zvolit slušivý kabátek a hurá na ulici. Další z vašich kroků ve hře povede k překupníkovi, od kterého si půjčíte auto a posléze si musíte najít dům, kde budete bydlet. Ono to totiž není tak, že byste skrze ostrov jen projížděli, ale spíše to berte tak, že se zde chcete usadit. Dům ve hře samozřejmě nebudete opečovávat ala Sims, nýbrž ho máte hlavně kvůli garáži. Z počátku vaší chudoby bude dům malý a do garáže se vám vejdou tak čtyři auta. Postupně ale budete bohatnout ze závodů, což bude mít za následek vaši nespokojenost s maličkým domkem a půjdete do většího. No a tam logicky bude více míst na váš vozový park.

Základem pro úspěšné projetí hry bude mapa a její navigace. Tím nemyslím jenom navigaci po silnicích, ale hlavně pak po nabídkách, jenž budete přijímat. Pokud se podíváte na mapu z většího odstupu, tak zjistíte, kde je možné potkat dealera a koupit si od něj nové auto. Druhou nabídkou je pak klasická mapa, abyste věděli, kde jste. Třetí a zároveň nejzajímavější a nejvíce důležitou je nabídka právě probíhajících závodů, do kterých se můžete přidat. Trochu legrační věcí jsou zde bary, ve kterých se můžete se jít na večeři. Zní to úchylně, ale je to celkem dobrý nápad jak poskytnou stylové místo, kde se všichni hráči ze hry mohou sejít na kus řeči. Hlavní věcí pak pro vás budou samozřejmě závody, ze kterých budete mít prachy. V žádném případě to nebude tak, že kolem vás projedete auto dvoustovkou a vy si řeknete:" Jo, tak tomu to nandám." Kdepak, závody sice objevíte na mapě, ale musíte si vždycky pokorně dojet až na jejich startovní místo. Je tomu tak hlavně z toho důvodu, abyste si užili celý ostrov a ne jen nějaké jeho části. Pak už se samozřejmě můžete vracet na jednotlivé trasy, tedy pokud vás to bude bavit po několikáté. Hlavím typem závodu je klasická předháněná, kdo přijede dřív do cíle. Druhou nabídkou je pak možnost časových limitů v jednotlivých částech stanovené trasy.

Tyto možnosti jsou samozřejmě k dispozici jak v online modu tak v offline verzi hry. Hra poběží na několika serverech. Systém bude takový, že pokud vstoupíte do nějakého závodu, tak se jeho kopie spustí dalším X hráčům a můžete si to rozdat. Oněch X je převedeno do řeči čísel 8 a to včetně vaší maličkosti. Není to moc, ale autoři takto malý počet zavedli hlavně kvůli tomu, aby hra zůstávala hratelnou a nevznikla z toho nějaká oťukávaná. Ostatně realističnost hry je také kapitolou sama pro sebe. Nesetkáte se zde ani s obtížností simulátoru, ale naopak ani s infantilností arkádovky. Prostě autoři se snažili vyladit hru k vaší maximální spokojenosti a požitku ze hry. Jak jsem již zmiňoval, tak hra poběží na oddělených serverech, tudíž nebude možnost utkat se s hráči, kteří budou hrát hru na Xbox 360. V nastavení online verze hry bude také možnost vyfiltrovat si, co budete přesně chtít. Bojíte se, že byste se utkali s mnohem zkušenějšími lidmi, kteří mají silnější auta a pro vás tak tento závod ztrácí smysl? Není nic jednoduššího, nežli si nastavit filtr tak, aby k vám tyto lidi nepustil.

Jak jsem mluvil o té možnosti, že byste si někoho vyhlédli a pak se s ním chtěli utkat, tak ono to není zase až tak nemožné. Bude to ale fungovat na trošičku jiném principu. Předjedete auto a zmáčknete A. pokud on vaši výzvu přijme, pak si společně vyberete trať a můžete se do toho směle pustit. Můžete si také vymyslet vlastní závod, ve kterém budete udávat podmínky vy. Myslíte si, že jste nejlepší na dlouhé trati? Zkuste se porovnat s ostatními a uvidíte. Krom této možnost jsou zde další nastavení, například dovednosti v řízení, medaile, otloukání a mnoho dalších. Aby se k vám mohl někdo přidat, musí zaplatit vstupní poplatek. Pokud tedy budete dost vyčůraní, zjistíte v čem jste nejlepší a pak v tom samém vyhlásíte vlastní závod. Ten pak bude viset sedm dní na serveru, než dojde k jeho zrušení. Máte tedy sedm dní na to, vydělat si peníze. Modely aut automobilek jako jsou Saleen, Aston Martin, Shelby nebo Jaguar jsou naprosto úchvatné, nebojím se říct, že jedny z těch nejlepších, které se pro nás chystají v novodobých závodních hrách. Jsou přeplněna detaily a společně s geniálním zeleným prostředím by vás hra měla opravdu pohltit.

Díky rozlehlosti a rozmanitosti prostředí na vás pak čeká atmosféra, ve které se sami budete těšit, co asi tak nejdete za dalším rohem. Pokud byste měli k dispozici stejné modely aut ve skutečnosti, tak byste se asi sakra báli, aby vám je někdo neškrábnul. Budete se divit, ale i to je ve hře možné. Nebude to sice zlý soused se svazkem klíčů, ale neherní automobily, které vás budou míjet, vám mohou plechy trošku pocuchat. Ostatně vy ty jejich můžete také :). Jako jsou v lepších hrách namlouvané jednotlivé hlasy a nahrané zvuky zbraní, tak i zde jsou nahrávky opravdových motorů. Je to možná maličkost a pro někoho by mohla být i samozřejmost, ale rozhodně to potěší. Další možností této hry je výběr nějakého bodu na mapě a následného užívání si navigace GPS, která vás tam dovede. My si na tuto hru počkáme až do září tohoto roku a jedno překvapení jsem si nechal až na konec článku - ve hře budou i nějaké motorky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama